Ketoaktiv

Dieta proteinowa a cellulit

Cellulit

Większość diet przynosi efekty w postaci większej lub mniejszej utraty wagi. Wiele osób zastanawia się jednak czy dzięki stosowaniu takiego a nie innego programu żywieniowego można osiągnąć także inne korzyści jak np. redukcja cellulitu? Niestety, skórka pomarańczowa jest trudnym do zwalczenia wrogiem – trudno pozbyć się go nieodwołalnie w krótkim czasie. Jeśli chcemy na zawsze zapomnieć o nieestetycznych grudkach i nierównościach występujących na skórze ud, pośladków i brzucha, powinniśmy działać kompleksowo. Nie pomoże samo stosowanie najnowszych kosmetyków czy zabiegów oferowanych przez salony kosmetyczne. Chcąc pozbyć się skorki pomarańczowej, warto powyższe działania uzupełnić zdrową dietą i piciem dużej ilości wody. Zgodnie z zapewnieniami doktora Pierra Dukana, idealnym programem żywieniowym wspomagającym walkę z cellulitem jest dieta proteinowa. Poniżej prezentujemy fakty dotyczące wpływu planu protal na redukcję skórki pomarańczowej.

Dzięki umiejętnemu połączeniu wody i białek, kuracja proteinowa działa korzystnie na zmniejszenie cellulitu. Dlatego, wszystkim kobietom, które chcą pozbyć się zbędnych kilogramów, a jednocześnie wspomóc walkę ze skórką pomarańczową, zaleca się wypróbowanie właśnie tego programu żywieniowego. Zgodnie z badaniami, w porównaniu z innymi kuracjami odchudzającymi, plan protal przynosi wiele bardziej zadowalające rezultaty w postaci utraty centymetrów w obwodzie ud i kolan. Pamiętajmy jednak, że maksymalne efekty osiągniemy tylko wtedy, jeśli dietę uzupełnimy piciem dużej ilości lekko zmineralizowanej wody.

Chcielibyśmy teraz wyjaśnić, w jaki sposób połączenie białek i wody mineralnej wpływa na zmniejszenie cellulitu. Okazuje się, że jest to spowodowane wodoszczelnym działaniem białek oraz wzmożoną filtracją nerek możliwą dzięki spożyciu dużej ilości wody. Ta dostaje się do tkanek zaatakowanych przez skórkę pomarańczową i je oczyszcza. Toksyny i sole wypłukane z tkanek są usuwane z organizmu dzięki intensywnemu działaniu spalania białek. Właśnie te procesy prowadzą do redukcji cellulitu.

Na koniec chcielibyśmy jeszcze raz podkreślić, że samo stosowanie diety proteinowej z pewnością nie przyniesie zadowalających rezultatów w postaci redukcji cellulitu. Jednak działanie programu protal, chociaż dosyć skromne i częściowe, można uznać za wyjątkowe w porównaniu z wieloma innymi dietami nie mającymi właściwie żadnego wpływu na redukcję skórki pomarańczowej.

Więcej o cellulicie i metodach jego zwalczania przeczytasz na stronie: www.cellulit24.com