przepisy

Inne diety

Dieta proteinowa Pierra Dukana jest jednym z wielu programów żywieniowych. Naszym zdaniem jest jedną z najskuteczniejszych diet, co nie znaczy, że inne programy nie są warte wypróbowania. Każdy organizm jest inny, inaczej reaguje na zmiany sposobu odżywiania. W tym miejscu postaramy się przedstawić inne diety, dzięki którym wiele osób osiągnęło zamierzony cel zrzucenia zbędnych kilogramów. Po raz kolejny podkreślamy jednak, że odchudzać należy się z głową, najlepiej po konsultacji z lekarzem lub dietetykiem.

Inne wybrane plany żywieniowe

dieta kopenhaska

Dieta kopenhaska

Nazywana również dietą trzynastodniową charakteryzuje się bardzo wysoką skutecznością. Trwa jedynie 13 dni, a jej rezultatem bywa niejednokrotnie spadek wagi nawet o 20 kg. Jest do plan bardzo kontrowersyjny. Niektórzy uważają, że kuracja kopenhaska jest niebezpieczna dla zdrowia.
Zobacz szczegółowy opis tej diety na stronie www.kopenhaska.com


dieta kapuściana

Dieta kapuściana

Jeden z najprostszych planów żywieniowych stosowanych z dobrymi rezultatami przez wiele osób. Nazywany jest również dietą prezydencką z powodu plotki jakoby stosował ją Prezydent Aleksander Kwaśniewski. Głównym składnikiem tej diety jest zupa kapuściana. Więcej przeczytasz o niej na stronie www.dietakapusciana.eu


dieta montignaca

Dieta Montignaca

Wymyślona przez francuskiego pracownika jednego z większych koncernów amerykańskich. Polega na odpowiednim doborze pokarmów w oparciu o tak zwany indeks glikemiczny. Chodzi o ograniczenie ilości węglowodanów w produktach.
Zobacz więcej informacji na stronie www.dietamontignaca.com


dieta grup krwi

Dieta zgodna z grupą krwi

Każdy organizm jest inny. To co dla Ciebie okazało się dietą idealną, dla innej osoby może przynieść zupełnie odmienne rezultaty. Duże znaczenie ma tutaj grupa krwi, która ma decydujący wpływ na nasze uwarunkowania żywieniowe. Więcej o diecie grup krwi przeczytasz na stronie
www.dietakrwi.infodieta 1000 kalorii

Dieta 1000 kalorii

Niezwykle prosty w założeniach plan żywieniowy. Dieta polega na ograniczeniu ilości spożywanych kalorii do 1000. Z uwagi na ścisłe ograniczenie ilości spożywanych pokarmów nie jest to dieta dla wszystkich.
Zobacz więcej informacji na stronie www.dieta1000.pl


dieta atkinsa

Dieta Atkinsa

Program wymyślony przez amerykańskiego kardiologa jest jednym z najpopularniejszych na zachodzie. Jego założenia mogą się wydawać szokujące. W skrócie twórca tego planu zaleca ograniczenie spożycia węglowodanów.
Przeczytaj więcej szczegółów na stronie www.dieta-atkinsa.info


Przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety sprawdź czy Twoja waga jest faktycznie nieprawidłowa. Pierwszym krokiem może być sprawdzenie wskaźnika BMI (wskaźnik masy ciała). Możesz to zrobić na przykład na stronie - www.atlasdiet.pl. Pamiętaj, że nie warto odchudzać się za wszelką cenę. Stawiaj zdrowie na pierwszym miejscu.