Plan protal - niezbędne informacje

Zacząć trzeba od jednej zasadniczej kwestii. Pierre Dukan opisując swoje zasady miał ambitniejsze plany niż wymyślenie kolejnej kuracji odchudzającej. Dieta białkowa jest dietą, którą można stosować przez całe życie. Nie jest planem, który wyniszczy organizm - Dukan starał się stworzyć system, który będzie w stanie nauczyć osoby stosujące tą dietę dbania o własny organizm, nie chciał narzucać drastycznych ograniczeń w ilości spożywanych produktów. Z uwagi na wprowadzanie do jadłospisu różnych grup produktów w z góry ustalonej kolejności osoby poddające się kuracji poznają na własnej skórze ich znaczenie. W pierwszej fazie są to produkty absolutnie niezbędne do życia (białko), w kolejnych pojawiają się coraz mniej ważne, takie bez których organizn jest w stanie funkcjonować. Produkty wprowadzone na końcu diety można uznać za zbyteczne dla funkcjonowania organizmu.

Plan składa się z czterech faz. Dwie pierwsze to typowe etapy odchudzania, pozostałe mają za zadanie utrwalenie wcześniejszych osiągnięć wagowych. Zapraszamy do odwiedzenia działów opisujących kompleksowo wszystkie etapy diety proteinowej.

białko

Protal 1

Etap nazywany fazą uderzeniową. Spożywamy wyłącznie produkty z dużą zawartością białka. Musimy ściśle przestrzegać dozwolonej listy produktów.


protal 1
warzywa

Protal 2

Tak zwana faza naprzemienna. Do jadłospisu wprowadzamy powoli produkty warzywne.


protal 2
faza 3

Protal 3

Faza utrwalenia. Trwa ona 10 dni na każdy utracony kilogram masy ciała.


protal 3
faza 4

Protal 4

Faza trwałej stabilizacji. Będzie towarzyszyła przez całe życie. Każdy czwartek to powrót do fazy uderzeniowej.


protal 4


Piszą forumowicze

aga75
" Ja również podjęłam wyzwanie tej diety. Dziś jest już 7 dzień. Czuję się bardzo dobrze..."
kajka
" Należy pamiętać- NIE KAŻDY CHUDNIE TYLE SAMO W TAKIM SAMYM CZASIE - różnice są często bardzo różne...."
ElzbietaJ

" Zachęciło mnie to ,że dieta jest ''mięskowa"- i jajkowa to jest właśnie to co misie lubią najbardziej :lol: wasze i innych sukcesy -są dla mnie inspirujące. Życzę i Wam i sobie sukcesu!"