Jak dieta wpływa na rzęsy? Sposoby na wzmocnienie rzęs

Stan zdrowia odbija się w kondycji włosów, paznokci i rzęs jak w lustrze. Nawet najmniejsze osłabienie organizmu jest widoczne, a podczas stosowania się do rygorystycznej diety nasze rzęsy mogą bardziej wypadać. Jak temu zapobiec?

Utrata rzęs to żaden problem, o ile mieści się w normie. Jeśli dostarczamy do organizmu wszystkie niezbędne składniki odżywcze i ograniczamy wszystko to, co mogłoby niekorzystnie wpływać na kondycję rzęs – powinny być zdrowe, mocne i elastyczne. Szczególnej pielęgnacji wymagają, dopiero gdy zauważymy, że tracimy nawet do kilkunastu rzęs dziennie.

Wpływ diety na rzęsy

Pojawia się pytanie, czy odchudzanie może mieć negatywny wpływ na kondycję rzęs. Kobiety często zauważają, że w trakcie diety pojawiają się takie problemy, jak łamliwość, przerzedzanie i nadmierne wypadanie rzęs. Dla jednych jest to niezauważalny problem, innym utrudnia np. codzienne robienie makijażu.

Osłabienie rzęs w trakcie diety to wynik niedoboru niezbędnych składników odżywczych. Zwłaszcza gdy dieta jest bardzo ścisła, dostarczamy ich do organizmu mniej i może ich nie wystarczać na odżywienie tych maleńkich włosów. Rzęsy cierpią także, kiedy stosujemy niewłaściwą dietę, zbyt ubogą lub za bardzo restrykcyjną. Klucz do osiągnięcia jakichkolwiek efektów w odchudzaniu przy jednoczesnym zachowaniu zdrowia to dostarczanie zrównoważonej ilości niezbędnych składników odżywczych.

Jaka odżywka do rzęs

Szczególnie ważne dla rzęs są:

  • witaminy z grupy B (zwłaszcza B5 i B6),
  • antyoksydacyjna witamina E,
  • kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6,
  • składniki mineralne: cynk, żelazo, krzem.

Wszystkich tych składników można szukać w produktach spożywczych i wprowadzać je do diety, ale to nie jedyne co należy zrobić. Rzęs nie uda się wzmocnić, jeśli skupimy się wyłącznie na dostarczaniu składników odżywczych od wewnątrz. Konieczna jest również pielęgnacja.

Pielęgnacja rzęs

Najlepsze rozwiązanie to odżywki do rzęs, które działają kompleksowo i dogłębnie. Zwłaszcza gdy jesteśmy w trakcie diety i nasze rzęsy mogą być osłabione, konieczne jest regularne stosowanie odżywek do rzęs wzbogaconych o najlepsze składniki odżywcze i pobudzające wzrost. Stosowanie specjalistycznego serum to nic trudnego i nie zajmuje wiele czasu, dlatego warto rozważyć tę opcję. Efekty mogą nas zaskoczyć – dłuższe, grubsze, gęstsze i bardziej elastyczne rzęsy. Grunt to wybranie najlepszej odżywki, która zadziała na cebulki rzęs i zregeneruje je.