Rola wody w procesie odchudzania

woda

Jednym z głównych zaleceń diety proteinowej jest picie dużej ilości wody. Na temat jej roli w procesie odchudzania było już powiedziane naprawdę dużo – zarówno informacji rzetelnych, jak też zupełnie wyssanych z palca. Niektórzy uważają, że cały szum wokół tego życiodajnego płynu jest sztucznie napędzany przez duże koncerny. Wielu osobom wydaje się, że aby schudnąć wystarczy spalać kalorie. Sukces utraty wagi polega jednak zarówno na spalaniu, jak i usuwaniu ubocznych produktów przemiany materii. Właśnie tutaj zastosowanie ma wspomniana woda.


Każda dobra metoda odchudzająca opiera się na przyjmowaniu dużej ilości wody. Wydaje się sprawą niemal oczywistą, że im więcej się pije, tym więcej ubocznych składników przemiany materii może wydalić organizm. Jednak wiele osób, w szczególności kobiet, których pęcherze są mniejsze i bardziej wrażliwe, przyjmuje niewystarczające ilości wody. Okazuje się, że jej niedobór może zmniejszyć lub zatrzymać proces chudnięcia, nawet w przypadku ścisłego trzymania się zaleceń diety. Im bardziej otyła jest dana osoba, tym więcej wody potrzebuje aby pobudzić wydalanie.

A teraz dobra wiadomość dla wszystkich kobiet cierpiących na skórkę pomarańczową. Dieta proteinowa, a konkretnie białka w niej zawarte w połączeniu z dużą ilością przyjmowanej wody przyczyniają się do zmniejszenia cellulitu. Wiele osób mylnie sądzi, że wodę najlepiej pić tylko między posiłkami. Okazuje się jednak, że przyjmowanie jej w trakcie jedzenia jest wręcz zalecane. Jeżeli się tego unika, można stłumić pragnienie, co, jak już wiemy, wpłynie negatywnie na odchudzanie.

Podsumowując – podczas diety proteinowej zaleca się picie co najmniej 1,5 litra wody dziennie, a oprócz niej innych płynów takich jak ziółka, kawa i herbata. Jeżeli nie jesteśmy w stanie przyjmować tylko wody, możemy ją zastąpić napojami light. Na koniec warto podkreślić, że woda stanowi najlepszy naturalny środek sycący. Duża szklanka wody czy innego płynu może znacząco zmniejszyć chęć na przegryzienie czegoś. Okazuje się więc, że woda stanowi niezbędny komponent każdej diety i najwyższy czas zacząć doceniać jej właściwości.